خدماتی سازی

طبق ابلاغيه‌ی شرکت ارتباطات سيار ايران از اول ارديبهشت ماه سال ۹۲، شماره‌های ارسال پيامک به دو شاخه‌ی خدماتی و تبليغاتی دسته‌بندی می‌شوند.
شماره‌های خدماتی متعلق به شرکت‌ها، دفاتر و سازمان‌هايی است که پيامک‌هايی با محتوای کلی، مشخص و در محدوده‌ی کاری همان مجموعه برای مخاطبانی شناخته شده که خود درخواست دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند، ارسال می‌کنند و محتوای آن اطلاع‌‌رسانی و ارايه خدمات به افراد داوطلب و شناخته شده است.
هرگونه ارسال پيامک که بدون درخواست صاحب تلفن همراه و بدون اطلاع ايشان صورت گيرد، پيامک تبليغاتی محسوب گشته و ارسال اين گونه پيام‌ها برای مخاطبانی که خود درخواست عدم دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند امکان‌پذير نمی‌باشد.
به صورت پیش فرض همه خطوط تبلیغاتی درنظر گرفته می شوند و هریک از اپراتورها برای تبدیل شماره تبلیغاتی به خدماتی شرایطی برای مشتریان تعیین نموده اند که براساس سرشماره خود می توانید اقدام به درخواست برای تغییر شماره تبلیغاتی به خدماتی نمایید.
پیش شماره 3000 : اپراتور خطوط 3000، در حال حاضر درخواست مشتریان حقیقی را جهت خدماتی سازی شماره ها نمی پذیرد و مشتریان حقوقی می بایست با دریافت فرم زیر، پس از تکمیل و مهر و امضا نمودن آن را به آدرس info@sobhsms.com ارسال نمایند.در صورت تکمیل بودن مدارک و تایید اپراتور، شماره ظرف مدت حداکثر 20 روز به خدماتی تبدیل می گردد.


برای دریافت فایل کلیک راست نموده و Save Link As را کلیک نمایید

پیش شماره 1000 : اپراتور خطوط 1000 نیز همانند اپراتور قبلی در حال حاضر درخواست مشتریان حقیقی را جهت خدماتی سازی شماره ها نمی پذیرد و مشتریان حقوقی می بایست با دریافت فرم زیر، پس از تکمیل و مهر و امضا نمودن آن را به آدرس info@sobhsms.com ارسال نمایند.در صورت تکمیل بودن مدارک و تایید اپراتور، شماره ظرف مدت حداکثر 20 روز به خدماتی تبدیل می گردد.


برای دریافت فایل کلیک راست نموده و Save Link As را کلیک نمایید