کاربردهای پیامک

کارخانجات و شرکت های تولیدی:

  • اگر به ارتباط مستمر به مخاطبین خود می اندیشید و می خواهید با ارائه یک کد بر روی محصولات تولیدی خود اقدام به برگزاری باشگاه مشتریان نمایید، ما در کنار شما هستیم.
  • با ارسال تشکر از تماس بعد از تماس مشتریان بالقوه هم اطلاعات آن را جمع آوری کنید و هم با احترام گذاشتن به آنها، اطلاعات تماس خود را به ایشان پیامک کنید.
  • به صورت خودکار تولد مشتریان تان را به ایشان تبریک بگویید.
  • با ایجاد باشگاه پیامکی مشتریان به آنها در مورد محصولات و خدمات جدید خود اطلاع رسانی کنید.
  • در نمایشگاه ها اطلاعات مخاطبان غرفه خود را جمع آوری کرده و به آنها یک پیامک با عنوان سپاسگزاری از حضور در غرفه ارسال نمایید .

ویژه سازمان ها و ادارات بزرگ

اصلی ترین نیاز سازمان ها و ادارات بزرگ برای استفاده از سیستم های نرم افزار، قابلیت ارائه سطح دسترسی، نظارت و مدیریت متمرکز و چند سطحی بودن سیستم می باشد. یکی از پیشنهادات شرکت رهاورد صبح وصال به عنوان مجری انحصاری خدمات پیام کوتاه شرکت مخابرات فارس، برای این نیاز ارائه سامانه چند سطحی ویژه سازمان ها می باشد، این سامانه با قابلیت های فراوان آماده ارائه به مشتریان گرامی می باشد.

سطوح کلی این سامانه عبارتست از  :

این سامانه به صورت کلی دارای دو بخش ” مدیریت” و ” عملیاتی می باشد. در بخش مدیریت این سامانه 4 نقش تعریف شده است :

مدیر ارشد سیستم :

وظیفه مدیریت و سیاست گذاری کلان سیستم بر عهده مدیر ارشد سیستم می باشد. ( تعریف کاربران سطوح پایین تر، تعیین تعرفه قیمت ها، تعیین سطح دسترسی، تعریف نقش های پایین تر، انتخاب لوگو مربوط به سازمان یا موسسه مربوطه، تعریف تعرفه های تشویقی و تخفیفات و… )

مدیر میانی :

در سیستم های تحت وب به این نقش Reseller نیز گفته می شود. تمامی دسترسی های مدیر ارشد را دارد، با این تفاوت که فعالیتش می بایست به عنوان زیرشاخه مدیر ارشد انجام پذیرد. )

کاربر ارشد :

وظیفه اصلی کاربر ارشد، فعالیت در حوزه عملیات اجرایی ( ارسال و دریافت و … مرتبط با پیام کوتاه ) می باشد، که می تواند یک سطح پایین تر ( در اصطلاح کارمند ) تعریف نماید و به این کارمند سطح دسترسی اعطا نماید.

کاربر نهایی:

کاربر نهایی بر اساس سطح دسترسی که کاربر ارشد به آن می دهد، می تواند فعالیت های تعریف شده خود را اجرا نماید.

همچنین در زمینه ثبت شماره های اختصاصی سازمان ها و ادارات می توانند با اخذ یک شماره اختصاصی کوتاه به عنوان شماره اصلی سازمان و تعیین شماره های زیرشاخه به عنوان شماره زیربخش ها ( نواحی یا زیر سازمان ) نسبت به مدیریت شارژهای استفاده اقدام نمایند.

در این روش سازمان به صورت کلی یکبار شارژ کلی خریداری می نماید ( تا هزینه هر پیام کوتاه به کمترین حد خود برسد ) و میان زیرشاخه های خود تقسیم می نماید. ضمنا هرکدام از زیرشاخه ها نیز به صورت مستقل می توانند درخواست شارژ نمایند.